19 жовтня 2017 року

Публікації
На закупівлях ліків проти туберкульозу через міжнародну організацію ПРООН зекономлено понад 1 млн доларів США державних коштів

26.02.2016
 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

Програма розвитку ООН (ПРООН) підписала контракти з сімома компаніями щодо закупівлі 18 протитуберкульозних лікарських засобів в рамках національних програм з охорони здоров'я загальною вартістю 6 720 427 доларів США. Контракти на поставку протитуберкульозних препаратів були підписані з чотирма українськими і трьома іноземними компаніями, зокрема, Медфарком Центр, ПрАТ "Технолог", Київмедпрепарат, ТОВ "Юрія Фарма", компаніями "Люпін", "Маклеодс Фармацевтік", "Свізера Європа" відповідно. В цілому, в тендерних процедурах взяли участь 24 компанії, із них 11 українських. (Повну інформацію про закупівлю протититуберкульозних препаратів можна переглянути тут.)

"Завдяки прозорим тендерним процедурам, що були проведені відповідно до найвищих міжнародних стандартів, економія на закупівлі препаратів для лікування туберкульозу склала суму більше 1 млн доларів США", – зазначив Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

Також ПРООН завершила процес закупівель і уклала договори з компанією Джензайм Європа B.V.на постачання ліків для пацієнтів із орфанними захворюваннями на загальну суму 364 184 доларів США.

Звіт щодо закупівель, здійснюваних ПРООН в рамках проекту "Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель МОЗ України"можна переглянути тут.

Заступник Міністра охорони здоров'я України Ігор Перегінець уточнив, що згідно із договором між МОЗ та ПРООН, міжнародна організація закуповує лікарські засоби та інші вироби медичного призначення за сімома програмами: для лікування і діагностики туберкульозу , діагностики ВІЛ-інфекції , лікування дітей, хворих на гемофілію типів А або В або хворобу Віллебранда , лікування дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит В і С , лікування вірусного гепатиту В і С та лікування дітей, хворих на орфанні захворювання . Надходження перших ліків очікується вже в квітні 2016 року.

Зекономлені на закупівлях кошти, за його словами, дадуть можливість докупити додатково необхідні препарати, перелік яких буде узгоджено робочою групою МОЗ України вже найближчим часом.

Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі нагадав, що договір між МОЗ України та ПРООН був підписаний у жовтні минулого року. Він підкреслив високий рівень професіоналізму цієї організації та готовності до співпраці: "ООН має світовий досвід у здійсненні широкомасштабних закупівель для урядів різних країн на міжнародних принципах відкритості та прозорості. І ми дякуємо ПРООН за підтримку не лише у закупівлі критично важливих ліків для України, але й за технічну допомогу в роботі над реформуванням системи державних закупівель ліків, що є одним з пріоритетів МОЗ на 2016 рік", – наголосив він.

Прес-служба МОЗ України
Завантажити: pre_20160226_1dod1.pdf ( 171.5 Kb ), pre_20160226_1dod2.pdf ( 87.3 Kb )
 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка