17 жовтня 2017 року
Оперативна інформація Новини Інформаційний бюлетень Центру грипу та ГРВІ Пам'ятка для населення Грип (інфографіка)

Оперативна інформація :: Грип :: Новини
Епідемії грипу та ГРВІ в Україні вже немає, - ДСЕС України

23.02.2016
 Збільшити ...

 Збільшити ...

У жодній із областей України за минулий тиждень не зафіксовано перевищень епідпорогів із захворюваності на грип та ГРВІ, що дає підстави говорити про відсутність епідемії грипу. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі зазначив Святослав Протас, т.в.о. Голови Держсанепідслужби України, головного державного санітарного лікаря України. Проте, за його словами, у 36 адміністративних районах та 6 містах ще зберігається високий рівень захворюваності. Там досі тривають обмежувальні заходи, зокрема призупинене навчання у 56 навчальних закладах.

Він розповів, що епідемія – перевищення епідпорогів більше ніж у 1,5 разів, в цьому році тривала впродовж чотирьох тижнів. Від початку епідемічного сезону за оперативними даними зареєстровано 329 лабораторно підтверджених летальних випадки від грипу, з них – 5 дітей віком до 17 років у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській та Полтавській областях та 2 вагітних у Запорізькій та Кіровоградській областях.

З початку епідемічного сезону (з кінця вересня минулого року) в Україні зареєстровано всього 3,9 млн хворих на грип та ГРВІ. Перехворів кожен 10-й українець, шестеро із цих хворих – діти до 17 років. Захворюваність в епідсезон 2015–2016 років на 35 % вища рівня аналогічного періоду минулого епідемічного сезону.

Аналізуючи особливості цьогорічного епідемічного процесу, Роман Родина, в.о. керівника ДЗ «Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України» теж вказав на певні зміни. Так, якщо у минулих роках поширення вірусу відбувалося з заходу на схід – у цьому році захворюваність навпаки зростала спочатку на сході, а слідом підключилися західні регіони України.

За його прогнозами, другої хвилі підвищення захворюваності може і не бути, проте варто бути до неї готовими. Єдиним загальновизнаним превентивним заходом від грипу фахівець вважає вакцинацію.

Прес-служба МОЗ України

за інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка