18 листопада 2017 року

Публікації
На Сумщині пройшов тренінг для освітян і батьків з питань вакцинації проти поліомієліту

04.02.2016
 Збільшити ...

На Сумщині відбувся тренінг з ефективного консультування щодо вакцинації проти поліомієліту, організований для освітян і батьків. Захід пройшов за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства охорони здоров’я та Управління охорони здоров’я Сумської Обласної державної адміністрації.

Спікери тренінгу: Світлана Кривцун – координатор з питань імунопрофілактики від поліомієліту, Наталія Спічакова – головний педіатр області, Оксана Сташко – завідувач поліклінічним відділенням по обслуговуванню дітей чорнобильського контингенту обласної дитячої клінічної лікарні, та Лариса Сергєєва – завідувач педіатричним відділенням №1 дитячої поліклініки №1 міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди.

Присутніх хвилювала якість вакцини та ускладнення після щеплень. Медики, у свою чергу, пояснили, що кожен флакон із вакциною від поліомієліту має термоіндикатор, який свідчить про придатність вакцини до використання. Вакцина проти поліомієліту для проведення імунізації дітей в Україні якісна, безпечна та ефективна.

В Україні триває третій тур додаткової імунізації проти поліомієліту. Вік дітей, які підлягають вакцинації, від 2 місяців до 10 років. Вакцинація безкоштовна. Слід зазначити, що Сумщина забезпечена достатньою кількістю вакцини для проведення третього раунду додаткової імунізації проти поліомієліту. За появи будь-яких симптомів недуги в післявакцинальний період фахівці радять звертатися за консультацією до лікаря.

Обласний педіатр нагадала, що поліомієліт – дитячий спинномозковий параліч, гостре, високозаразне інфекційне захворювання, обумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку поліовірусом і характеризується переважно патологією нервової системи. В основному перебіг хвороби відбувається безсимптомно або приховано.

Поліомієліт надзвичайно часто викликає пожиттєвий параліч (в 1 з 200 випадків хвороби) і навіть може привести до загибелі дитини. Способів лікування цього захворювання не існує. Тому вакцинація є єдиним ефективним шляхом захистити дітей. Найсприятливішим для розповсюдження хвороби є літньо-осінній період, а найнебезпечніший поліомієліт для дітей п’ятирічного віку. «Приборкати» цю хворобу можна лише у тому випадку, коли буде щеплено 95% населення.

Нагадаємо, що під час першого раунду турової імунізації проти поліомієліту в Україні щепили більше 65% дітей, у другому турі – більше 75%, під час третього поставлено завдання вийти на рівень охоплення щепленнями 95% дітей.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка