17 жовтня 2017 року
Новини Інформація для населення Інфографіка

Оперативна інформація :: Протидія поліомієліту :: Новини
У Черкасах представники МОЗ, ЮНІСЕФ та ВООЗ закликали батьків щеплювати дітей проти поліомієліту

03.02.2016
 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, представники Дитячого фонду ЮНІСЕФ та Всесвітньої організації охорони здоров’я відвідали з робочим візитом Черкащину, щоб перевірити стан проведення ІІІ раунду вакцинації проти поліомієліту в регіоні та розповісти, чому важливо захищати дітей від цієї інфекції.

Міністр нагадав, що під час першого раунду турової імунізації проти поліомієліту в Україні щепили більше 65% дітей, у другому турі – більше 75%, під час третього намагатимуться вийти на рівень охоплення щепленнями 95% дітей.

«Це дасть нам стовідсоткову гарантію, що колективний імунітет буде міцним на багато років, і в Україні проблема поліомієліту буде викорінена. У світі питання вакцинувати чи не вакцинувати дітей не стоїть ніде. Тож, прошу всіх йти до поліклінік і щеплювати своїх дітей. Моєму синові 10 років. Він має всі щеплення відповідно до календаря щеплень, вакцинувався і в Штатах, і в Грузії», – наголосив О. Квіташвілі.

Міністр запевнив, що вакцини проти поліомієліту в Україні достатньо. Вона найвищої якості, вироблена у Франції та закуплена Урядом Канади та ЮНІСЕФ, а також через Фонд ЄС. Тож, репутація цих організацій гарантує якість вакцини. На гарантії якості також наголосили представник ЮНІСЕФ Драгослав Попович та представник ВООЗ Денніс Кінг. Вони підкреслили, що відмова від щеплення може призвести до інвалідності дитини. І навпаки, щеплення проти поліомієліту – це безпечна гарантія, що у дитини виробляється життєво необхідний імунітет задля упередження захворювання.

«Ми закликаємо батьків почути, що вакцинація – це можливість захистити свою дитину від небезпеки захворіти на поліомієліт. Більше того, щеплення – це важливий та необхідний крок», - зазначив Драгослав Попович.

У свою чергу представник ВООЗ Денніс Кінг поінформував, що під час візиту до Черкас делегація відвідала місцеву дитячу поліклініку і мала можливість переконатися, що медзаклади повністю забезпечені вакциною, а третій тур вакцинації розпочато вчасно. «Сьогодні, незважаючи на досить складні погодні умови, ми побачили у поліклініці багато батьків, які привели своїх дітей, щоб зробити їм вакцинацію проти поліомієліту. Тож, ми сподіваємося на те, що у наступні кілька тижнів ми зможемо досягнути запланованого 95-ти відсоткового рівня охоплення вакцинацією дітей, та що в Україні буде подолано дуже небезпечне захворювання», - зазначив Денніс Кінг.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка