17 жовтня 2017 року
Новини Інформація для населення Інфографіка

Оперативна інформація :: Протидія поліомієліту :: Новини
Зв’язку між вакцинацією проти поліомієліту та летальними випадками немає, - МОЗ України

30.11.2015
На сьогоднішній день в МОЗ України надано інформацію щодо 3-х летальних випадків у Київській області, які співпали в часі з поставакцинальним періодом (тобто 30 днів після вакцинації проти поліомієліту).

Відповідно до попередніх офіційних висновків комісій регіональної групи оперативного реагування на негативні події після імунізації (НППІ) щодо 3-х випадків у Київській області, усі випадки сталися в результаті захворювань і жодним чином не пов’язані з вакцинацією проти поліомієліту.

У всіх випадках, які було зареєстровано з моменту початку першого туру вакцинації від поліомієліту, НЕ було симптомів вакциноасоційованого паралітичного поліомієліту (ВАПП), а саме проявів гострого в’ялого паралічу, які є єдиною можливою побічною реакцією на вакцину ОПВ в одному з трьох мільйонів випадків вакцинації.

По кожному випадку проводиться додаткова експертиза, яка є необхідною для деталізації етіології захворювання та верифікації діагнозу. Щойно стануть доступні результати бактеріологічного, вірусологічного, гістологічного та інших досліджень, МОЗ України надасть інформацію з остаточними висновками комісій з розслідування.

Щороку, на жаль, в Україні помирає більше 4 500 дітей віком до 4-х років, кожен випадок детально розслідується Міністерством охорони здоров’я, аби зробити висновки та вжити заходів для зменшення рівня дитячої смертності в Україні.

Спроби дискредитувати вакцинальну кампанію будуть тривати, тому МОЗ закликає усіх представників ЗМІ, оскільки це питання національної безпеки і здоров’я дітей, відповідально ставитися до інформації та готувати матеріали, базуючись виключно на достовірних фактах.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка