20 листопада 2017 року

Публікації
Спростування неправдивої інформації щодо кількості загиблих на Майдані

11.04.2014
У деяких ЗМІ була поширена інформація, що начебто «в організації волонтерів-медиків Майдану вважають, що влада навмисно приховує справжню кількість загиблих під час протистояння на Майдані Незалежності в Києві, а також у пов’язаних із ним подіях».

За словами волонтера-медика Анастасії Поліщук, «кількість загиблих сягає 780 людей. Понад половина загиблих пройшла через руки волонтерів-медиків, і в озвучених цифрах вони не сумніваються».

В зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я України повідомляє:

За офіційною статистикою МОЗ України, станом на 11 квітня 2014 року з 30 листопада 2013 року, загинуло та померло 105 осіб (із них – 94 особи під час сутичок по вулиці Інститутській), нині на лікуванні в закладах охорони здоров’я знаходиться 102 особи.

Міністерство охорони здоров’я України, в особі Міністра – Олега Мусія, в минулому керівника медичної служби Майдану, через руки якого фактично пройшли майже всі загиблі під час сутичок в центрі Києва, підтверджує офіційну статистику та заявляє, що подібні повідомлення в ЗМІ не відповідають дійсності та мають відверто провокаційний характер.

На переконання Олега Мусія, в умовах інформаційної війни із Російською Федерацією, подібні повідомлення можна розцінювати як такі, що замовлені російськими спецслужбами і дезорієнтують світову спільноту про реальний стан нової політичної та економічної системи України, зокрема, про національну систему охорони здоров’я. Тому Міністр охорони здоров’я України закликає українські медіа утримуватися від оприлюднення ворожо налаштованих повідомлень, що загрожують національній безпеці України.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка