18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
На Хмельниччині успішно реалізується пілотний проект щодо лікування гіпертонії

26.11.2013
Під керівництвом першого заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Вадима Гаврішка відбулася нарада з заступниками голів районної державної адміністрації (міських голів), представниками департаменту охорони здоров’я та аптечної мережі стосовно реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у Хмельницькій області.

Вадим Гаврішко зазначив, що з метою підвищення ефективності лікування, забезпечення громадян України якісними та доступними ліками з 1 червня 2012 року в державі розпочато впровадження європейського підходу до встановлення цін на лікарські засоби. Це відбувається на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

Нагадаємо, що відсоток осіб з адекватним контролем підвищеної артеріальної гіпертензії залишається в популяції дуже низьким і, відповідно, ризики коронарної хвороби серця, серцевої недостатності, інсульту є неконтрольованими.

Медикаментозним лікуванням охоплено 38% у міській популяції та 33% у сільській. Ефективність лікування оцінюється на рівні 14% у міських та 8% у сільських жителів.

Посадовець акцентував увагу на впровадженні з листопада 2012 року в області другого етапу проекту, який полягає у тому, що пацієнт сплачує різницю між фактичною роздрібною ціною та референтною ціною, затвердженою МОЗ України. Відшкодування вартості ліків (реімбурсація) відбувається за рахунок коштів державного бюджету.

Дія пілотного проекту поширюється на 215 лікарських засобів, з яких 68 – вітчизняного виробництва (32%).

У ході реалізації пілотного проекту суттєво покращилося використання коштів, виділених Хмельниччині на часткове відшкодування вартості антигіпертезивних засобів, що є свідченням тісної співпраці медичних працівників області та аптечної мережі.

Під час реалізації пілотного проекту виникають певні проблемні питання, які спільними зусиллями як зі сторони органів державної влади, так зі сторони медичних і аптечних організацій знаходять своє вирішення.

Але найголовнішим є те, що завдяки пілотному проекту на Хмельниччині зменшилась кількість викликів бригад швидкої допомоги на 12% у порівнянні з минулим роком. Також відбулося зменшення кількості інсультів за дев’ять місяців 2013 року порівняно з відповідним періодом 2012 року на 6%. Це є свідченням необхідності подальшого виконання цієї програми, спрямованої на збереження найголовнішого – здоров’я та життя людей.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка