18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
Киянам вимірюватимуть артеріальний тиск безпосередньо на робочому місці

20.11.2013
Ініціаторами заходу стали медпрацівники Дніпровського району столиці. Фахівці запевняють, що контроль тиску є запорукою успішного лікування гіпертонії, тому з метою запобігання хвороб серцево-судинної системи столичні лікарі розпочали кампанію з вимірювання артеріального тиску в різних установах і закладах.

«Наші досвідчені фахівці вже провели подібні консультації в житлово-комунальних управліннях, на підприємствах, у навчальних закладах і в райдержадміністрації. Досвід показує, що людина, яка може без відриву від виробництва порадитися з лікарем, поставити йому свої запитання та отримати рецепт, із задоволенням користується такою можливістю», – запевняє начальник управління охорони здоров’я Дніпровського району Даніель Карабаєв. За його словами, під час оглядів за місцем роботи фахівці з’ясували, що понад 30% населення не здогадуються про свої проблеми з підвищеним тиском.

Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я Віталій Мохорєв, невдовзі досвід профілактики гіпертонічних хвороб безпосередньо на робочому місці киян може бути поширений на інші райони столиці.

«Усім, хто має проблеми з тиском, варто прийти на консультацію, за необхідності отримати рецепт на придбання ліків зі знижкою та жити повноцінним життям здорової людини. Зі свого боку департамент намагатиметься зробити все можливе, щоб якомога більше людей мали доступ до медичної послуги. Навіть якщо лікарям доведеться задля цього йти до киян за місцем роботи», – наголосив Віталій Мохорєв.

Зазначимо, що у 2012 році серед мешканців столиці було зареєстровано понад дві тисячі інфарктів міокарду та близько 4,5 тисяч мозкових інсультів. Фахівці наголошують: більшість таких станів викликано несвоєчасним та неякісним лікуванням гіпертонічної хвороби.

Зважаючи на такий загрозливий стан, в Україні запроваджено пілотний проект із відшкодування вартості антигіпертензивних засобів. Тому хворі на гіпертонічну хворобу можуть отримати лікарські засоби зі знижкою до 90%.

Відшкодування вартості ліків (реімбурсація) відбувається за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Так, на 2013 рік із державного бюджету та бюджету міста Києва виділено субвенцію на відшкодування лікарських засобів для осіб із гіпертонічною хворобою на загальну суму 11721,6 тис. грн.

Щоб скористатися можливістю купити антигіпертензивні ліки зі знижкою, треба звернутися до лікаря, який у разі потреби призначить необхідний препарат та випише рецепт.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка