18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
На Хмельниччині перевірили реалізацію пілотного проекту з гіпертонії

13.11.2013
У рамках реалізації пілотного проекту щодо врегулювання цін на лікарські засоби від гіпертонічної хвороби, обласні фахівці оглядали жителів Красилівського району.

Прийом пацієнтів здійснювали головний терапевт департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Віктор Васильківський, заступник головного лікаря з медичної частини Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру Валентина Габінет та лікарі-кардіологи Тетяна Габінет і Майя Гесаль. Огляд провели спільно з місцевими лікарями загальної практики-сімейної медицини.

У Красилівській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №2 було обстежено 16 жителів міста та виписано 35 рецептів на препарати від гіпертонічної хвороби.

У Кременчуківській та Антонінській амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини прийняли 30 сільських жителів, яким виписали 60 рецептів на гіпотензивні медикаменти. За результатами огляду відбулася спільна нарада з медичними працівниками та представниками аптек. Крім того, обласні фахівці перевірили чи відповідає асортимент гіпотензивних лікарських засобів в аптечних закладах тим, що входять до списку реімбурсації.

За даними Красилівського центру первинної медико-санітарної допомоги, з початку року вперше виявили більше 700 осіб з підвищеним тиском. За десять місяців поточного року в районі виписали близько 18 тисяч рецептів на ліки для гіпертоніків. Мешканцям Красилівщини уже частково відшкодовано за гіпотензивні препарати понад 80 тисяч гривень. Понад 15,5 тисяч пацієнтів потребують медикаментів, що підлягають частковому відшкодуванню у рамках реалізації пілотного проекту. Фахівці констатували, що у всіх аптечних закладах Красилівського району ліки для зниження артеріального тиску відпускають виключно за рецептами.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка