18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
У Хмельницькому обговорили результати реалізації пілотного проекту з гіпертонії

08.11.2013
 Збільшити ...

 Збільшити ...

У департаменті охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації (ДОЗ ХОДА) відбулася чергова нарада щодо реалізації пілотного проекту з запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. На засіданні оцінили роботу лікувально-профілактичних закладів міста Хмельницького.

Відкриваючи зібрання, директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Наталія Свестун нагадала, що на реалізацію пілотного проекту на 2013 рік держава виділила Хмельниччині близько шести з половиною мільйонів гривень. Тому головним завданням залишається не лише використання коштів, передбачених на реімбурсацію, а сталість спостереження за здоров’ям пацієнтів із підвищеним тиском.

Участь у засіданні взяли головний терапевт ДОЗ ХОДА Віктор Васильківський, начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Михайло Василишин, начальник Державної служби з лікарських засобів України у Хмельницькій області Ігор Мілінчук, представники лікарень та аптечних закладів міста.

За словами Віктора Васильківського, у Хмельницькому мешкає більше 70 тисяч хворих на гіпертонію, які перебувають на диспансерному обліку. Тому ця програма скерована на те, щоб навчити хворих систематично відвідувати лікаря і вживати призначені рецептурні препарати.

На 2013 рік на реалізацію пілотного проекту з гіпертонії місту Хмельницькому з державного бюджету виділили трохи більше як півтора мільйона гривень. За попередніми даними аптечних закладів, за десять місяців місто уже використало понад 600 тис. грн. Нині рецепти на гіпотензивні препарати виписують чотири поліклініки, а з серпня до них долучилися ще сім відділень Хмельницької міської лікарні.

«У реалізації пілотного проекту на території міста задіяні 34 суб’єкта господарювання, діяльність яких пов’язана з роздрібною торгівлею лікарськими засобами», – розповів начальник Хмельницького міського управління охорони здоров’я Михайло Василишин. Він також наголосив на тому, що лише 30% гіпертоніків знають, що призначені ліки мають вживати не кілька днів, а протягом багатьох років.

Директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Наталія Свестун зазначила, що від кількості задіяних аптечних закладів міста залежатиме кінцевий результат реалізації проекту. Тому має бути конструктивна співпраця медиків та аптечних працівників, що у свою чергу може забезпечити покращення здоров’я пацієнта.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка