18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
Ірина Акімова на зустрічі з волинськими медиками обговорила проблеми серцево-судинних захворювань

21.10.2013
 Збільшити ...

 Збільшити ...

Під час робочої поїздки на Волинь перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова взяла участь у нараді, присвяченій організації надання медичної допомоги при серцево-судинних захворюваннях.

У ході зустрічі Ірина Акімова розглянула з медиками напрямки розвитку запобігання та лікування серцево-судинних захворювань у регіоні. У своєму виступі вона наголосила на необхідності забезпечення лікарняних закладів не лише найсучаснішою медичною технікою, але й висококваліфікованим персоналом.

Директор департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Микола Хобзей розповів присутнім, чому нарада відбулась саме на Волині, на яку були запрошені також і представники пілотних регіонів та сусідніх областей. «Саме волиняни мають позитивний досвід діяльності регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань. Наразі ми говоримо про організацію надання медичної допомоги при серцево-судинній патології, адже дев’яносто відсотків результату залежить від ефективно влаштованої роботи. На Волині ми бачимо позитивний приклад, коли влада разом із професіоналами медичної галузі займається проблемами сфери охорони здоров’я і отримує хороші результати», – підсумував Микола Хобзей.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова також ознайомилася з роботою Луцького обласного центру кардіоваскулярної патології. За словами керівника центру Андрія Ягенського, в структурі загальної смертності серцево-судинні захворювання посідають перше місце в Україні. Понад 65% усіх смертей зумовлені саме серцево-судинними захворюваннями, тому в області успішно функціонує регіональна програма «Волинькард», яка демонструє позитивні результати.

За його словами, на сьогодні не викликає сумніву, що найефективнішою, з огляду на продовження життя та зменшення витрат, є боротьба саме з серцево-судинними захворюваннями, кількість смертей через які можна суттєво знизити. Про це свідчить і досвід більшості країн Європи. За допомогою цілеспрямованих, добре скоординованих дій на державному рівні, смертність від серцево-судинних захворювань протягом 20 років знижується на 40-70%. Основою успіху в цьому є поєднання профілактики та лікування.

Довідка:

Волинський обласний центр кардіоваскулярної патології функціонує на базі Луцької міської клінічної лікарні з 2005 року. Щорічно стаціонарне лікування отримує близько 5 000 хворих з патологією серцево-судинної системи. З них – близько 500 хворих з інсультами головного мозку та близько 300 хворих з інфарктом міокарду.

На виконання регіональної програми із запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард» для центру придбано агіографічний комплекс вартістю 17 млн грн. У 2013 році до лікувального корпусу Луцької міської клінічної лікарні було добудовано рентгенохірургічний блок.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка