18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
У Чернівцях провели соціально-профілактичний проект до дня боротьби з інсультом

21.10.2013
 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

У рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з інсультом у Чернівцях провели «Майстерню здоров’я», присвячену профілактиці серцево-судинних захворювань.

Акція проходила у приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації, де всі бажаючі мали можливість виміряти артеріальний тиск, рівень цукру в крові, а також отримати інформативні матеріали щодо профілактики серцевих недуг.

Проконтролювати життєво важливі показники виявили бажання й працівники облдержадміністрації, серед них – перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Георгій Галиць, директор Департаменту охорони здоров’я Ігор Шкробанець, заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Володимир Гавриш та багато інших.

За словами Ігоря Шкробанця, понад сто тисяч українців щорічно помирають від інсульту, більша частина з яких – це люди працездатного віку. Проте таку важку хворобу можна попередити за допомогою простих обстежень. Контролювання показників артеріального тиску дозволяє своєчасно виявити людей із гіпертонічною хворобою, яка й спричинює інсульт. Як зауважив фахівець, нинішні зміни в системі охорони здоров’я спрямовані на зменшення кількості людей, які страждають на серцево-судинні захворювання і помирають від їх ускладнень. На профілактику та попередження цих хвороб спрямована робота первинної ланки. Державний проект, який займається забезпеченням ліками від гіпертонії, покликаний, зокрема, зменшити кількість смертей внаслідок інсульту. Така акція організована для того, щоб показати буковинцям необхідність профілактичних обстежень.

«Інсульт є надзвичайно важливою проблемою, як в Україні, так і в усьому світі. Щоб запобігти цій хворобі, недостатньо лише проводити моніторинг артеріального тиску – треба не допускати підвищення його показників. Для цього необхідно відмовитись від шкідливих звичок, раціонально харчуватися, отримувати помірне фізичне навантаження», – додає головний лікар обласного центру здоров’я Василь Задорожний.

Як інформує заступник голови Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України Олена Євстегнєєва, результати акції свідчать, що артеріальний тиск і рівень цукру в крові у працівників Чернівецької ОДА в цілому у межах норми. Самі ж вони розповіли, що попри зайнятість усе-таки намагаються дбати про здоров’я – якомога більше ходити пішки, збалансовано харчуватися, контролювати артеріальний тиск і вчасно проходити медичний огляд.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка