18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
Роман Богачев: Для активізації молоді необхідно застосовувати нестандартні рішення

15.10.2013
 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

Це констатував заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Богачев під час наради з проректорами з лікувальної роботи українських медичних вишів.

На робочій зустрічі, присвяченій реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко розповів присутнім про перебіг пілотного проекту. За його словами, якщо на початку проекту до лікарів зверталося лише п’ять із ста хворих на гіпертонію, то нині – майже 40. Цей показник нижчий за європейський, але ці сорок людей зрозуміли підтримку держави, знайшли час для спілкування з лікарем. Але, не зважаючи на таку позитивну динаміку, й те, що для лікарів були підготовлені спеціальні матеріали та рекомендації, рецепти виписуються навмання, пацієнти погано поінформовані про свої можливості купувати ліки із суттєвою знижкою.

«Головне завдання полягає у тому, щоб ці люди зверталися за допомогою не одноразово, а лікувалися на постійній основі. Нашою прерогативою не є використання державних коштів, ми прагнемо залучити до проекту найбільше людей, хворих на гіпертонію», – зауважив Василь Нетяженко.

За переконанням головного терапевта країни, сьогодні необхідно максимально сповіщати населення, особливо через засоби масової інформації обласного та районного рівнів, залучати професорсько-викладацький склад для обстеження пацієнтів, проводити такі обстеження в колективах, а в аптеках розмістити пункти вимірювання тиску. І саме для здійснення цього проекту потрібно залучати студентів медичних вишів.

Таку думку підтримав Роман Богачев, який зазначив, що задля активізації молоді необхідно застосовувати нестандартні рішення, тому зауважив: «На фоні суспільного негативу, молоді потрібно прививати лише добре. Вони потребують виплеску своєї енергії, тому педагогам варто скеровувати молоде покоління на суспільно корисні заходи. Серед таких і вимірювання тиску в аптеках, й інформування громадян щодо проекту. Треба творчо підходити до подібних заходів, і студенти самі зацікавляться таким корисним для суспільства проектом».

Під час наради Олександр Науменко, проректор Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, куратор проекту серед українських медичних вишів, окреслив основні проблеми вузів в реалізації «пілоту». Серед таких він назвав відсутність відповідальних за проект у навчальних закладах, відсутність спільних з обласними департаментами охорони здоров’я планів заходів та слабку інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Учасники наради констатували, що на даний момент від вузів вимагається активізувати та скоординувати дії в регіонах, розробити низку нестандартних рішень і заходів, а також поглибити співпрацю із засобами масової інформації та громадськими організаціями.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка