18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
Роман Богачев перевірив столичні аптеки на наявність ліків для гіпертоніків

14.10.2013
 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

Метою візиту до деяких київських аптек було визначення наявності ліків, що реалізуються в рамках пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на медичні препарати для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Виявилося, не в усіх аптеках, що беруть участь у пілотному проекті, існують повідомлення про наявність таких ліків в аптечному закладі. Також відсутня інформація про можливість гіпертонікам придбати лікувальні препарати із суттєвою знижкою. Як правило, фармацевти комерційних аптек неохоче спілкуються про це з клієнтами. В аптеці №75 київського комунального підприємства «Фармація», що знаходиться на проспекті Перемоги, 104, інформація про «пілот» та перелік ліків для гіпертоніків розміщена на видному місці. Персонал аптеки також повністю володіє даними щодо проекту, тому в доступній формі може пояснити відвідувачам про можливість взяти у ньому участь та його переваги.

За словами завідуючої аптеки Олени Недашківської, заклад має всі необхідні ліки для гіпертоніків, склад постійно оновлюється. «Аптеці вигідно брати участь у пілотному проекті, адже ліки відпускаються зі знижкою, а її розмір держава компенсує аптеці в повному обсязі. Тому зростає обіг ліків та обсяг залучених аптекою коштів», – переконана Олена Недашківська.

Як повідомив Роман Богачев, ця коротка поїздка київськими аптеками виявила основну проблему пілотного проекту – відсутність інформації щодо проекту та наявності ліків зі знижкою для гіпертоніків у комерційних аптеках. «Складається враження, що приватні аптечні заклади приєднуються до проекту, так би мовити, для звітності, не відчуваючи ані соціальної відповідальності перед суспільством, ані вигоди для бізнесу, що фактично знаходиться на поверхні», – констатував заступник Міністра.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка