18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
На Тернопільщині у Пілотному проекті по боротьбі з гіпертонією задіяні майже 400 аптек

07.10.2013
 Збільшити ...

На Тернопільщині близько 282 тисяч хворих на гіпертонічну хворобу, що становить 26,2% населення, в тому числі у сільській місцевості – 58,4%. Про це повідомила головний терапевт Тернопільської області Лариса Матюк.

За її словами, цього року для області виділено понад 4 млн грн., з яких вже отримано 2 875 800 грн. За час дії Пілотного проекту хворим виписано близько 600 тисяч рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів, в тому числі в 2013 році – 260 тисяч, відшкодовано близько 740 тисяч гривень, що становить 25,7 %.

На Тернопільщині у проекті задіяні 390 аптечних закладів, що становить 78 % від усіх аптечних закладів, 90 з них знаходяться у сільській місцевості. 598 лікарів із 210 закладів охорони здоров’я області виписують рецепти на лікарські засоби від гіпертонії. Така кількість медиків, яка щоденно займається впровадженням реалізації Пілотного проекту і з кожною хворою людиною проводить роз’яснювальну роботу щодо доступності та здешевлення гіпотензивних препаратів.

Основними завданнями на цьому етапі реалізації пілотного проекту, за словами Лариси Матюк, є щоденна кропітка робота медичних працівників з населенням щодо виявлення хворих з підвищеним тиском, необхідності щоденного та регулярного прийому препаратів, які знижують та підтримують на належному рівні артеріальний тиск, та які можна отримати за рецептом лікаря зі знижкою вартості до 50%, 90%, а деякі – безкоштовно. Важливим є подальше розширення мережі аптечних закладів, що задіяні у пілотному проекті, особливо приватної форми власності, а також наявність гіпотензивних препаратів, що задіяні у проекті, на ФАПах та амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини, особливо у віддалених куточках області, з метою доступності лікування хворих.

Проте, успішним проект може бути тільки тоді, коли кожен хворий буде нести відповідальність за своє здоров’я, виконуючи рекомендації та призначення лікаря.

«Громадянам потрібно зрозуміти, що саме держава бере на себе часткове відшкодування вартості гіпотензивних препаратів, враховуючи важливість лікування гіпертонічної хвороби» - підсумувала головний терапевт Тернопільщини.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка