18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
Понад триста аптек Рівненщини реалізовують ліки від гіпертонії за пільговими рецептами

01.10.2013
В Рівненській області триває пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Згідно з проектом, держава компенсуватиме до 90 відсотків вартості понад 300 найменувань медикаментів.

Вже цього року жителям регіону, котрі страждають на гіпертонічні хвороби, виписали 253 тисячі пільгових рецептів, а 107 тисяч гіпертоніків звернулися за медикаментами до аптек. Про це повідомила заступниця голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Сад.

За її словами, перелік препаратів, на які поширюється дія пілотного проекту, збільшили. «Нині їх понад три сотні. Водночас держава компенсуватиме до 90 відсотків вартості частини медикаментів для гіпертоніків. Це дозволить не лише покращити можливості лікування, а й зробить препарати доступнішими, адже більшість гіпертоніків – люди пенсійного віку. Тим часом здешевлені препарати може отримати кожен, хто страждає на гіпертонічні недуги. Для цього потрібен тільки рецепт, виписаний терапевтом, кардіологом або ж сімейним лікарем», – заявила Світлана Сад.

Паралельно в області триває розширення аптечної мережі, де можна купити такі ліки зі знижками. «З початку року їх кількість зросла вдвічі. Нині у державному пілотному проекті з регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків бере участь 308 аптек Рівненщини, половина з них розташована у сільській місцевості, тому кожен мешканець може придбати ліки у найближчій аптеці», – резюмувала Світлана Сад.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка