18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
Здоровий спосіб життя - запорука здорового серця та активного довголіття

27.09.2013
 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

Про це сьогодні повідомила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час відео-конференції «Запитай Міністра», що відбулася у МОЗ України напередодні Всесвітнього дня серця та була присвячена профілактиці серцево-судинних захворювань.

На зв’язку із центральною студією була майже тисячна аудиторія громадян з Автономної Республіки Крим, усіх областей України, Києва та Севастополя. Свої запитання Міністру протягом майже двох годин могли поставити працівники та пацієнти спеціалізованих кардіологічних центрів, наукових інститутів, лікувальних закладів, студенти із аудиторій медичних вишів, просто перехожі зі спеціально облаштованих палаток.

У своєму вступному слові Раїса Богатирьова зазначила, що серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання — одна із найважливіших медико-біологічних та соціальних проблем в Україні. Вони посідають перше місце в структурі поширеності і зумовлюють майже дві третини усіх летальних випадків та третину причин інвалідності. Більше того, ці захворювання визначають тривалість та якість життя населення. Такі високі показники захворюваності і смертності є інтегральним показником економічного, соціального, культурного стану суспільства та перспективи його розвитку, у зв’язку із чим вкрай важливим є розробка заходів по подоланню цих негативних тенденцій. «Тому необхідно визнати, що зниження смертності від серцево-судинних захворювань – це проблема не лише охорони здоров’я, а й соціальна проблема всього суспільства, усієї держави» - зазначила Міністр.

Саме з метою налагодження багатостороннього та конструктивного діалогу між фахівцями та пацієнтами уже третій рік поспіль Міністерство охорони здоров’я спільно з громадськістю проводить Всеукраїнський тиждень серця. Протягом семи днів з 21 по 28 вересня по усій Україні відбувалися заходи, спрямовані на підвищення інформованості українців про методи профілактики серцево-судинних захворювань та популяризацію здорового способу життя. У 560 поліклініках країни працювали «Майстерні здоров’я», де усі охочі могли виміряти тиск та отримати відповідні рекомендації лікарів.

Під час відео-конференції, яка фактично підсумовувала Всеукраїнський тиждень серця, громадяни із усіх куточків України могли запитати у Раїси Богатирьової та головного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин», професора Бориса Тодурова, який також знаходився у центральній студії, яким чином можна убезпечити себе від серцевої недуги.

Так, пацієнт із м. Хмельницького запитав Міністра, чи можливо організувати на державному рівні часткове відшкодування ліків для тих, хто переніс операцію на серці, у відповідь на що Раїса Богатирьова нагадала громадянам, що за підтримки Президента України Віктора Януковича МОЗ України уже ініційовано Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, який стартував у квітні 2012 року. «Метою цього проекту є вирішення двох його головних завдань – зниження вартості препаратів для лікування артеріальної гіпертензії та збільшення частки доступних та ефективних кардіологічних препаратів. На сьогодні майже 3 млн хворих на гіпертонічну хворобу отримали ліки за знижками, які гарантує держава, а це майже 33% хворих на гіпертонічну хворобу, які приймають гіпотензивні препарати за рекомендацією лікаря, і це дає змогу знизити кількість ускладнень від гіпертонічної хвороби на 30-40%», - зауважила Міністр.

На запитання хворого із Полтавської області, який переніс інфаркт кілька років тому і бажає продовжити лікування у Київському міському центрі серця, Борис Тодуров запросив пацієнта на особистий прийом та зазначив, що будь-який житель села чи міста зі всієї території України може приїхати в центр, обстежитися та отримати лікування.

Подібні запитання лунали також із Прикарпаття та Донецька, Криму та Вінниччини, Львова та Волині. Вони мали різний характер, але практично усі сходилися на одному – на якості та доступності надання медичних послуг. Міністр завірила громадян, що і Президент, і Уряд сьогодні робить усе можливе, аби підвищити ці показники, і позитивні зрушення можна помітити вже сьогодні.

Також Міністр нагадала громадянам основні засади стосовно здорового способу життя як підґрунтя профілактики не лише серцево-судинних, але й інших захворювань, зокрема порадила дотримуватися помірних фізичних навантажень, збалансовано та раціонально харчуватися та відмовитися від шкідливих звичок. «Саме такий спосіб життя – запорука здорового серця та активного довголіття!» - підсумувала Міністр.

Завершуючи відео-конференцію, Раїса Богатирьова наголосила, що подібні зустрічі із громадськістю, і саме в такому форматі, надзвичайно важливі, оскільки сприяють більш глибокому розумінню проблем, потреб та настроїв громадян. Міністр порадила усім, хто за браком часу не встиг поставити запитання, написати на її ім’я офіційного листа – такі звернення, за її словами, обов’язково будуть розглянуті та вирішені в межах компетенції.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка