18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
У Чернівцях працює «Майстерня здоров’я», присвячена Всеукраїнському тижню серця

25.09.2013
 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

В рамках Всеукраїнського тижня серця у Чернівецькій міській поліклініці №1 проходить акція «Майстерня здоров’я». Тут всім охочим безкоштовно визначають показники артеріального тиску та роздають літературу про серцево-судинні захворювання й шляхи їх запобігання.

За словами члена Громадської ради при МОЗ України Василя Гаврилиця, нинішня «Майстерня здоров’я» присвячена серцево-судинним захворюванням, оскільки вікові показники випадків інфарктів та інсультів останнім часом значно помолодшали. Якщо раніше ризик інфаркту та інсульту був притаманний літнім людям, то нині мова йде про 25-30-річних осіб. Завдяки саме незапланованому визначенню показників артеріального тиску лікарі часто виявляють людей, хворих на гіпертонію, наслідком котрої й стають невідкладні стани. Самостійно ж буковинці тиск вимірюють дуже рідко і не вважають за потребу робити це, коли нічого не турбує.

«Однак молоді люди, особливо 18-19-річні, дедалі більше піклуються про своє здоров’я. Вони частіше звертають увагу на необхідність займатися спортом, слідкують за своїм харчуванням і переважна їх більшість не курить. На Буковині серед молоді намітилась тенденція, що бути здоровим – модно» - констатував Василь Гаврилиця.

Лікарі зазначають, що під час проведення акції виявляють чимало людей з підвищеним артеріальним тиском. Понад 55% із обстежених мають показники, вищі за норму. Причому до їх складу не входять хворі на гіпертонію, які про своє захворювання знають і приймають лікарські препарати для зниження рівня артеріального тиску.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка