18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
Столичних школярів навчили правильно вимірювати артеріальний тиск

25.09.2013
 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

Сьогодні у рамках Всеукраїнського тижня серця відбулася міська акція "Виміряй тиск своїй бабусі". Учням середньої загальноосвітньої школи м. Києва №25 лікар-санолог Віктор Лозинський та член ГО "Серце нації" Олена Негреску провели відкритий урок, в ході якого розповіли десятикласникам про основні засади профілактики гіпертонії та провели майстер-клас із правильного вимірювання тиску.

"Україна перша у світі впроваджує подібний проект. Сьогодні у багатьох країнах проводиться велика робота з профілактики гіпертонії та серцево-судинних захворювань, але ніхто не здогадався, що можна дітям прищеплювати правильні звички та спосіб життя. Адже вони виростають і стають менеджерами власного здоров'я", – відзначила Олена Негреску.

Також вона наголосила школярам, що найшвидше підвищується тиск від негативних емоцій та стресу. Тобто, навіть образливе слово може призвести до небажаних наслідків, тому дуже важливо не засмучувати своїх рідних, щоб стрес та переживання не нашкодили рідним та близьким людям.

На найпоширеніші помилки, які призводять до підвищення тиску, також звернув увагу учнів і лікар Віктор Лозинський: " Третина населення планети, у тому числі і українці, їсть забагато солі. Рекомендована добова доза – чайна ложка на добу, а українці споживають удвічі більше. Також неправильне харчування, яке призводить до надмірної маси тіла. А люди із зайвою вагою не уникнуть підвищеного тиску. І третя причина підвищення тиску – куріння та зловживання алкоголем, які негативно впливають на судини", – відзначив медик.

Також програма лекції передбачала майстер-клас із вимірювання тиску. Учням розповіли основні правила цієї процедури: вимірювати тиск лише у стані спокою та за кімнатної температури, а манжет одягається на рівні серця. Для контролю тиск необхідно вимірювати двічі на день у той самий час. Це дозволить прослідкувати як діють ліки, якщо пацієнт їх приймає. Після інструктажу школярі приступили до практики. Важливо, що усі присутні засвоїли урок, а під час заняття активно відповідали на питання.

Акція "Виміряй тиск своїй бабусі" запланована у шести столичних школах. Крім вищезгаданого навчального закладу вона також відбулася у гімназії №26 та середній загальноосвітній школі м. Києва №9. У найближчі два дні подібні уроки також відбудуться у столичних школі №54 та Слов'янській гімназії.

Нагадаємо, проект відбувається за ініціативи громадської організації «Міжнародний клуб лікарів і фармацевтів» та Громадської ради при МОЗ України, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка