18 листопада 2017 року

Ліки для гіпертоніків
На Сумщині затверджена цільова програма лікування серцево-судинних захворювань

19.09.2013
Нещодавно в Сумській області затверджена цільова комплексна Програма попередження та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань. Програма розрахована на п’ять років. Загальний обсяг бюджетних коштів, які необхідні для реалізації цієї програми протягом п’яти років становить 180 млн. 623 тис. грн.

Цільова комплексна Програма передбачає зміцнення наявних та відкриття нових кардіологічних відділень у центральних районних лікарнях, оснащення палат інтенсивної терапії сучасною кардіологічною апаратурою, розширення штату лабораторної служби та укомплектування її необхідним обладнанням.

Головним заходом Програми є добудова та відкриття в м. Суми при обласному кардіологічному диспансері відділення невідкладної кардіологічної допомоги для лікування хворих при гострих кардіологічних станах, що передбачають проведення стентування судин на ранніх етапах розвитку гострого інфаркту міокарду в умовах відділень інтервенційної кардіології. Програмою також передбачено відкриття та дооснащення судинного відділення в обласній клінічній лікарні, де буде встановлений ангіограф.

Довідка:

Щороку проведення стентування в Сумській області потребує майже 1 тисяча хворих, з яких більшість працездатного віку. Крім того, щороку, в хірургічному лікуванні ішемічної хвороби серця та її наслідків, а також лікуванні порушень серцевого ритму є потреба ще близько в 1000 хворих працездатного віку. Нині, лише незначна частина кардіологічних хворих області отримують необхідну лікарську допомогу в медичних науково-дослідних закладах країни, потужність яких обмежена.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка