19 листопада 2017 року
Проекти документів СДГ План-графік реалізації реформи медичного обслуговування Екстрена медична допомога Відповіді на питання Задати питання
Інформаційний супровід реформ Методичні рекомендації та інші методичні матеріали Склад та план засідань робочої групи Протоколи засідань робочої групи Проекти законодавчих актів для обговорення
Експеримент у пілотних регіонах Національний проект "Нове життя" Кращий вітчизняний досвід Законодавче забезпечення Реакція на публікації у ЗМІ

Реформа медичного обслуговування :: Реакція на публікації у ЗМІ
Львівщина реформує службу екстреної медичної допомоги

28.11.2012

Львівщина активно реформує службу екстреної медичної допомоги. 23 листопада сесією Львівської обласної ради було прийняте рішення про створення системи екстреної медичної допомоги у Львівській області у відповідності до Закону України "Про екстрену медичну допомогу" , який набирає чинності з 1 січня 2013 року.

З цією метою у Львівській області проведено значний обсяг організаційних заходів. Зокрема, затверджено "Регіональний план модернізації та розвитку функціонування системи ЕМД"; проведено аудит служби, а також інвентаризацію кадрових, фінансових та матерільно-технічних ресурсів; крім того, визначено обґрунтовану потребу в коштах, обладнанні, транспорті й медикаментах.

Впродовж жовтня ГУОЗ було сформовано іменні списки працівників, що будуть переходити працювати з ЦРЛ в структурні підрозділи Обласного центру медицини катастроф шляхом переводу. Жоден медичний працівник при цьому не буде скорочений чи звільнений. За кожним працівником служби збережено його місце праці, стаж, доплати і надбавки встановлені на швидкій. Зміни на які слід розраховувати - це зростання заробітної плати і покращення умов праці.

На сьогодні в області сформована і працює потужна мережа служби швидкої медичної допомоги у якій задіяні 64 структурні підрозділи. 168 бригад швидкої медичної допомоги, майже 2,5 тисячі медичних працівників. За минулий рік службою здійснено 607 908 виїздів за викликами населення.

Проте, в існуючій системі є певні недоліки, які заважають якісному наданню медичної допомоги, стверджують фахівці. Так на дотримання нормативів доїзду ШМД до пацієнта значний вплив має стан автошляхів, вуличного освітлення. Особливо це стосується сільської та гірської місцевості. Мешканці сільської місцевості фактично обмежені в доступі до своєчасної меддопомоги. Крім того, проведений клінічний аудит підтвердив, що видатки на забезпечення медикаментами бригад ШМД є обмеженими.

За словами в.о. начальника ГУОЗ ЛОДА І. Микичак, найбільшою перевагою впровадження нового Закону є принцип екстериторіальності, зокрема, в питаннях фінансування. Адже сьогодні бригада ШМД з центральної районної лікарні не може поїхати за межі району, оскільки вона фінансується з районного бюджету. При фінансуванні з обласного бюджету адміністративні кордони втрачають своє значення, і до хворого поїде найближча бригада ШМД, а не та яка прикріплена до даної території. Це буде особливо відчутно для мешканців районів області.

Окрім цього, в рамках Національного проекту "Вчасна допомога" буде створена єдина регіональна оперативно-диспетчерська служба з використанням сучасних GPS - технологій. На даному етапі для забезпечення єдиної системи екстренної медичної допомоги в експлуатацію вже введено корпоративну мережу конвенційного радіозв'язку.

Довідково:

Закон "Про екстрену медичну допомогу" Верховна Рада України прийняла 5 листопада 2012 року. Документ набирає чинності з 1 січня 2013 року і визначає організаційно-правові засади забезпечення громадян України та інших осіб екстреною медичною допомогою.

Від впровадження закону та реформування служби очікують наступних результатів:

- підвищення оперативності при управлінні службою ЕМД, як у звичайному режимі, так і в умовах надзвичайних ситуацій;

- підвищення ефективності використання фінансових і матеріальних ресурсів;

- забезпечення своєчасності прибуття бригади ЕМД до 90% (у містах - 10 хвилин, у сільській місцевості -20 хвилин);

- зниження рівня смертності на догоспітальному етапі у 2 рази.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка