|
У зв'язку зі складними погодними умовами, які встановилися на території України, а саме аномальною спекою Міністерство охорони здоров'я України видало Наказ № 653, згідно з яким Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом пожежонебезпечного періоду доручено посилити контроль за станом пожежної безпеки у закладах охорони здоров'я.
Такі міри були здійснені Міністерством з метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій та запобігання у зв'язку з цим можливим загрозам здоров'ю людей.
Крім того, відповідно до Наказу, доручено підготувати заклади охорони здоров'я до надання необхідної медичної допомоги постраждалим від наслідків пожеж, забезпечити надання необхідної медичної допомоги у пунктах евакуації населення на випадок можливого його відселення з постраждалих територій, забезпечити надання першочергової медичної допомоги особам з підвищеною чутливістю до дії високих температур, насамперед із серцево-судинними, судинно-мозковими захворюваннями, людям похилого віку, вагітним та дітям до 18 років.
Необхідно також забезпечити систематичне постійне інформування населення щодо необхідних дій із запобігання негативним наслідкам для здоров'я людини, пов'язаних із впливом на її організм високої температури, у тому числі в засобах масової інформації.
Головним державним санітарним лікарям України на місцях протягом пожежонебезпечного періоду доручено забезпечити дієвий державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням санітарних норм на виробництві, у місцях відпочинку та масового скупчення людей та у пунктах евакуації населення на випадок можливого його відселення з постраждалих територій.
Прес-служба МОЗ України
|