17 жовтня 2017 року

Публікації
Інформація що до змін у переліку спеціальностей випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів

17.05.2004

Інформація Міністерства охорони здоров'я стосовно змін у переліку спеціальностей та строків навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів

Відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров я України, затвердженого Указом Президента України від 24.07.2000 р. №918/2000 (із змінами та доповненнями) та з метою підвищення якості підготовки спеціалістів в інтернатурі, раціонального використання навчального часу, підвищення ефективності роботи інтернів на кафедрах медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів та закладів післядипломної освіти Управлінням освіти і науки підготовлений наказ по МОЗ України №220 від 28.04.2004 р. щодо Переліку спеціальностей та строків навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів. Зазначений наказ на даний момент знаходиться на реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Вищим навчальним закладам та закладам післядипломної освіти вже сьогодні визначені завдання до 01 січня 2005 року внести необхідні зміни в навчальні плани та програми підготовки спеціалістів в інтернатурі із затверджених спеціальностей.

Загальна кількість спеціальностей зменшена до 18 (було 53). Змінено термін навчання в інтернатурі. Зокрема, тривалість навчання з хірургічних спеціальностей збільшено до 3-х років, із терапевтичних - до 2-х років, із стоматології - до 1,5 року. Тривалість інтернатури із гігієнічних, лабораторних, медико-психологічних та фармацевтичних спеціальностей - 1 рік.

Програмою передбачено поступове зменшення з кожним роком тривалості навчання на кафедрах й відповідне збільшення тривалості навчання на базах стажування. Подібний підхід дасть можливість підвищити якість спеціалізації і кваліфікаційний рівень лікарів- інтернів.

Таким чином, змінена ідеологія навчання лікарів (провізорів)-інтернів дозволить покращити базову фахову підготовку по основних лікарських спеціальностях з наступною можливістю проходження спеціалізації і перепідготовки за терапевтичними і хірургічними напрямами. Подібна система існує і в світі й дозволяє підвищити якість навчання і рівень практичної підготовки лікарів і провізорів.

Інформаційно

НАЙБІЛЬШ ВАГОМІ ПОДІЇ У ВИЩІЙ МЕДИЧНІЙ ОСВІТІ, ЯКІ ВІДБУЛИСЬ У 2003 РОЦІ

- Розроблені і впроваджені державні стандарти вищої медичної і фармацевтичної освіти, які відповідають вимогам Європейського Союзу. Зменшене педагогічне навантаження на студентів та викладачів.

- Львівському медичному університету ім. Д. Галицького Указом Президента України від 21.08.2003 р. № 872/2003 надано статус національного закладу.

- Звання „Герой України" з врученням Ордену Держави удостоєний указом Президента України ректор Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова, член-кореспондент АМН України, професор В.М.Мороз.

- Запорізький інститут удосконалення лікарів за розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.11.2003 №704-р реорганізований у Запорізьку медичну академію післядипломної освіти.

- Згідно з розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №127-р та від 02.06.2003 №304-р в Одеському і Донецькому медичних університетах створені і розпочали роботу університетські клініки. Створено Інститут стоматології в Київській медичній академії післядипломної освіти та стоматологічні поліклініки у Луганському медичному університеті і Українській медичній стоматологічній академії.

- У Дніпропетровській державній медичній академії, Івано-Франківській державній медичній академії та Луганському медичному університеті вперше проведено державну атестацію випускників шляхом проведення єдиних практично орієнтованих іспитів.

- Запроваджена система управління якістю підготовки у вищих навчальних закладах на післядипломному етапі - у квітні 2003 року апробований ліцензійний інтегрований іспит „Крок-3" для лікарів-інтернів по спеціальностях "лікувальна справа та педіатрія".

- У 2003 році МОЗ України та Київська медична академія післядипломної освіти спільно з Асоціацією шкіл громадського здоров'я європейського регіону, факультетом охорони здоров'я Університету м. Маастріхту (Нідерланди), Міжнародним фондом „Відродження" та Національним університетом „Києво-Могилянська академія" започаткувало нову освітянську міжнародну програму щодо розвитку охорони громадського здоров'я і підготовки менеджерів для охорони здоров'я.

- У 2003 році розпочалась плідна співпраця провідних медичних вузів країни (Кримський, Одеський, Запорізький, Львівський та Луганський медуніверситети, Тернопільська і Дніпропетровська медакадемії) з Малайзією, яка входить до Британської співдружності, щодо підготовки чисельного загону медиків для цієї країни.

- У порівнянні з минулим роком на 32% зросла комп'ютерна забезпеченість навчання. На сьогодні на кафедрах медичних вузів є понад 5 тисяч сучасних комп'ютерів, із яких 2,4 тисячі підключено до Інтернету. Створена єдина інформаційна мережа вузів „Контингент", яка дозволяє динамічно та оперативно оцінювати контингент студентства та їх працевлаштування.

- Відбувся щорічний Всеукраїнський конкурс фахової майстерності випускників медичних училищ і коледжів України. Вперше проведений Всеукраїнський конкурс науково-дослідних робіт студентів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації.

- За поданням Міністра охорони здоров'я України 80 студентам та аспірантам призначені стипендії Президента України, Верховної Ради України та видатних українських вчених-медиків.

- За ініціативи МОЗ України до Парламенту поданий законопроект щодо внесення змін до Закону України „Про вищу освіту" у частині визначення статусу лікаря, який навчається в інтернатурі за моделлю резидентури.

- З урахуванням клопотання Міністерства охорони здоров'я та за ініціативи Міністерства освіти і науки України Верховна Рада України в червні 2003 року прийняла Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту", згідно з яким вищим навчальним закладам було надано можливість зараховувати студентів-контрактників на 1 курс в межах визначених ліцензійних обсягів.

- За минулий рік фахівцями вищих навчальних закладів видано 83 підручника, 354 посібника, затверджених МОЗ України та Міністерством освіти і науки України.

Прес-служба МОЗ Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка