19 жовтня 2017 року

Публічна інформація
Наказ МОЗ України від 20.09.2011 № 601 "Щодо проведення зовнішнього контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду"

Версія для друку

Статус: Чинний
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.09.2011 N 601
м.Київ
Щодо проведення зовнішнього контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду

З метою виконання пункту 3 Завдань і заходів з подолання епідемії туберкульозу Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках, затвердженої Законом України від 08.02.2007 року № 648-V - щодо створення системи контролю якості лабораторних досліджень

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Перелік протитуберкульозних закладів України, до складу яких входить мікробіологічна лабораторія з діагностики туберкульозу (ІІІ рівень діагностики туберкульозу), що підлягає зовнішньому контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду та терміни його проходження, що додається.

1.2. Інструкцію про порядок проведення досліджень із зовнішнього контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду (далі - Інструкція), що додається.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:

2.1. Проведення досліджень із зовнішнього контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду в мікробіологічних лабораторіях з діагностики туберкульозу протитуберкульозних закладів України (ІІІ рівень діагностики туберкульозу) згідно з Інструкцією, затвердженою пунктом 1.2 цього наказу.

2.2. Подання результатів досліджень із зовнішнього контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду до Центральної Референс-лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України.

Термін - 3 місяці з моменту отримання панелей

3. Керівникам республіканського протитуберкульозного диспансеру АР Крим, обласних протитуберкульозних закладів, міських протитуберкульозних

2

закладів м. Києва та м. Севастополь зобов'язати завідувачів мікробіологічних лабораторій з діагностики туберкульозу протитуберкульозних закладів (ІІІ рівень діагностики туберкульозу) забезпечити проведення досліджень із зовнішнього контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду згідно з Інструкцією, затвердженою пунктом 1.2 цього наказу.

4. Завідуючій Центральної Референс-лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України Барбовій А. І.:

4.1. Підготувати інфекційні панелі для зовнішнього контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду для мікробіологічних лабораторій з діагностики туберкульозу протитуберкульозних закладів України (ІІІ рівень діагностики туберкульозу), перелік яких затверджений пунктом 1 цього наказу.

Термін - до 20 вересня 2011 року

4.2. Забезпечити узагальнення результатів досліджень із зовнішнього контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду

Термін -2 тижні після отримання результатів

4.3. Інформувати Державну службу з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Державний заклад "Всеукраїнський центр контролю за туберкульозом МОЗ України", головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності "пульмонологія та фтизіатрія", Міністерство АР Крим, управління (головного управління) охорони здоров'я обласних та міських м. Києва та м. Севастополь державних адміністрацій про оцінку результатів зовнішнього контролю якості тесту медикаментозної чутливості до протитуберкульозних препаратів 1-го та 2-го ряду при проведенні бактеріологічних досліджень на туберкульоз в мікробіологічних лабораторіях з діагностики туберкульозу протитуберкульозних закладів України (ІІІ рівень діагностики туберкульозу) та підготувати план заходів щодо покращення якості діагностичних досліджень туберкульозу.

Термін -3 тижні після отримання результатів

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Толстанова О. К.

Міністр О.В.АніщенкоЗавантажити: N20092011n601dodatok.rar ( 13 Kb )
 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка