17 жовтня 2017 року

Публічна інформація
Наказ від 17.02.2003 № 68 Про заходи щодо активізації роботи Референс-центру з мікробіологічної діагностики туберкульозу...

Версія для друку

Статус: Чинний
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.02.2003 N 68
м.Київ
Про заходи щодо активізації роботи Референс-центру з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України

На виконання пунктів 8 - 10 Національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002 - 2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 20.08.2001 N 643/2001, та з метою підготовки до впровадження проекту "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні", який планується за рахунок позики Світового банку, наказую:

1. Директору Референс-центру з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України Журилі О. А.:

1.1. Поширити діяльність Референс-центру з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України (далі - Референс-центру) на Кримський республіканський, обласні, Київський та Севастопольський міські протитуберкульозні диспансери згідно з додатком.

1.2. Розробити план роботи Референс-центру щодо контролю за стандартизацією методів мікробіологічної діагностики туберкульозу у регіонах України.

Термін виконання: до 01.04.2003 року. 


1.3. Забезпечити організаційно-методичне керівництво і практичну допомогу мережі лабораторій лікувально-профілактичних закладів, які забезпечують мікробіологічну діагностику туберкульозу, відповідно до плану впровадження проекту "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні".

1.4. Скласти графік стажування співробітників бактеріологічних відділень клініко-діагностичних лабораторій Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських протитуберкульозних диспансерів на базі Референс-центру.

Термін виконання: до 01.05.2003 року. 


1.5. Підготувати пропозиції щодо змін до статистично-облікових форм, адаптованих до міжнародних стандартів, які використовуються в мережі лабораторій лікувально-профілактичних закладів, які забезпечують мікробіологічну діагностику туберкульозу, та розробити інструкції щодо їх заповнення.

Термін виконання: до 01.06.2003 року. 


1.6. Розробити та подати на затвердження до МОЗ України проекти:

1.6.1. Положення про регіональні референс-лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу.

Термін виконання: до 01.06.2003 року. 


1.6.2. Державного реєстру результатів мікробіологічного дослідження на туберкульоз згідно з планом впровадження проекту "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні".

Термін виконання: до 01.12.2003 року. 


1.6.3. Плану впровадження системи контролю за якістю бактеріологічних досліджень на туберкульоз (внутрішній та зовнішній контроль якості за вимогами ВООЗ).

Термін виконання: до 01.06.2003 року. 


1.6.4. Плану впровадження компонентів "Лабораторна діагностика" за проектами "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні" і "Подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні", які плануються за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку і гранту Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Термін виконання: до 01.06.2003 року. 


1.7. Розробити інформаційні матеріали з питань етіологічної структури, методів дослідження та сучасних досягнень у галузі мікробіологічної діагностики туберкульозної інфекції.

Термін виконання: до 01.06.2003 року. 


2. Начальнику управління профілактики соціально небезпечних хвороб, СНІДу та формування здорового способу життя Александріній Т. А. забезпечити контроль за своєчасним поданням вищезазначених проектів та підготувати проект наказу МОЗ України про їх затвердження.

Термін виконання: до 01.01.2004 року. 


3. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації:

3.1. Створити умови для дотримання санітарно-протиепідемічного режиму, захисту працівників від захворювання на туберкульоз та забезпечення впровадження сучасних методик визначення спектра медикаментозної стійкості M.tuberculosis в лабораторіях лікувально-профілактичних закладів, які забезпечують мікробіологічну діагностику туберкульозу відповідно до Інструкції з бактеріологічної діагностики туберкульозної інфекції, затвердженої наказом МОЗ України від 06.02.2002 N 45.

Термін виконання: до 01.06.2003 року. 


3.2. Прискорити впровадження в практику роботи лабораторій лікувально-профілактичних закладів, які забезпечують мікробіологічну діагностику туберкульозу, стандартні методики з діагностики туберкульозу, згідно з Інструкцією з бактеріологічної діагностики туберкульозної інфекції, затвердженої наказом МОЗ України від 06.02.2002 N 45.

Термін виконання: до 01.06.2003 року. 


3.3. Створити регіональні референс-лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу на базі Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських протитуберкульозних диспансерів, відокремивши їх з клініко-діагностичних лабораторій цих закладів зі штатами, зазначеними у додатку 26 наказу МОЗ України "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я" від 23.02.2000 р. N 33.

Термін виконання: до 01.01.2004 року. 


3.4. Забезпечити організацію роботи з контролю та аналізу якості мікробіологічної діагностики у регіональних референс-лабораторіях з мікробіологічної діагностики туберкульозу.

3.5. Забезпечити взаємодію створених регіональних референс-лабораторій з мікробіологічної діагностики туберкульозу з Референс-центром.

Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Державного секретаря МОЗ України О. О. Бобильову.

 

Державний секретар 

Ю. В. Поляченко 


 

Додаток
 

ГРАФІК
включень регіональних референс-лабораторій з мікробіологічної діагностики туберкульозу в систему контролю Референс-центром з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України

1 етап впровадження - I - II квартали 2003 року:
- Волинська область;
- Донецька область;
- Чернігівська область;
- м. Київ.

2 етап впровадження - III квартал 2003 року:
- Автономна Республіка Крим;
- Закарпатська область;
- Запорізька область;
- Харківська область;
- Херсонська область;
- м. Севастополь.

3 етап впровадження - IV квартал 2003 року:
- Вінницька область;
- Дніпропетровська область;
- Житомирська область;
- Івано-Франківська область;
- Київська область;
- Кіровоградська область;
- Луганська область;
- Львівська область;
- Миколаївська область;
- Одеська область;
- Полтавська область;
- Рівненська область;
- Сумська область;
- Тернопільська область;
- Хмельницька область;
- Чернівецька область;
- Черкаська область.

 

Начальник управління
профілактики соціально
небезпечних хвороб, СНІДу та
формування здорового способу
життя 

 
 
 
 
Т. А. Александріна 


 


 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка