19 жовтня 2017 року

Публікації
Загальний план заходів з проведення Тижня безпеки дорожнього руху з 8 по 14 травня 2017 року

14.04.2017

З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху

За ініціативи Міністерства охорони здоров'я України, підтримки Кабінету Міністрів України,із залученням профільних міністерств та відомств, обласних та Київської міської держадміністрацій, міжнародних і вітчизняних організацій з 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху.

Мета Тижня – об'єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та усього суспільства, на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та пропаганди важливості дотримання правил дорожнього руху.

У 2017 році Тиждень безпеки дорожнього руху буде проходити у два етапи: з 08 по 14 травня та з 13 по 19 листопада.

Програма Тижня з 08 по 14 травня 2017 року включає наступні заходи:

1. Прес-конференція, присвячена початку Тижня безпеки дорожнього руху.

04.05.2017, 12.00 Мала зала колегії ОЗ України, м. Київ,вул. Грушевського, 7.

2. Інформаційна компанія у ЗМІ (ТВ, Інтернет, друковані видання та інші).

05.05.2017-14.05.2017 в усіх регіонах.

3. Круглий стіл «Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху. Впровадження інформаційних технологій».

10.05.2017, 10.00-13.00 Зала прийому іноземних делегацій МОЗ України, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

4. Науково - практична конференція «Актуальні аспекти безпеки дорожнього руху в Україні. Стратегія та план дій. Безпека транспортних засобів та їх експлуатації».

11.05.2017, 10.00-16.00 Готель «Козацький» м. Київ, вул. Михайлівська, 1/3

5. Презентація досліджень дорожньо-транспортних пригод в м. Києві «Аналіз ДТП зі смертельними наслідками у м. Києві « Мінус 100 життів».

11.05.2017 м. Київ.

6. Круглий стіл «Актуальні проблеми вдосконалення нормативно-правового забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху».

11.05.2017 10.00-14.00 Донецький юридичний інститут м. Кривий Ріг, вул. Степана Тільги, 21

7. Загальнонаціональна акція «Здай кров – врятуй життя» зі здачі крові для використання в лікуванні постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах.

11.05.2017 НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України м. Київ, вул. В’ячеслава Чорновола, 28/1, 08.05 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

8. Проведення у взаємодії з регіональними підрозділами Міністерства освіти і науки єдиного національного уроку «Безпека на дорозі – безпека життя» в загальноосвітніх навчальних закладах, присвяченого важливості носіння світлоповертаючих елементів.

12.05.2017 в усіх регіонах.

9. Проведення, в рамках проекту «Помітний значить живий!», Всеукраїнського конкурсу ескізів сучасного одягу, з використанням світоповертаючої тканини.

12.05.2017 м. Київ.

10. Загальнонаціональна акція «День зниження швидкості»

12.05 2017 в усіх регіонах.

11. Проведення на території України флешмобу «Україна за безпеку дорожнього руху».

13.05. 2017 о 13.00 м. Київ, Володимирський узвіз, 2, Естрада Хрещатого яру (Арка дружби народів) та в усіх регіонах.

12. Масові заходи присвячені безпеці дітей на дорозі. Проведення у навчальних закладах виховних заходів з питань безпеки дорожнього руху у формі вікторин, конкурсів та творчих робіт.

08 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

- Нагородження переможців фінального етапу Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху».

- Регіональні тури всеукраїнських змагань загонів юних інспекторів руху та ігри команд найкмітливіших юних інспекторів руху.

- Роз’яснювальна робота в місцях масових заходів щодо доцільності використання пасків безпеки, дитячих крісел, світлоповертаючих елементів та дотримання Правил дорожнього руху при перетині залізничних переїздів.

08 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

13. Проведення регіональними представниками ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України» практичних навчань домедичної допомоги постраждалим у наслідок дорожньо-транспортних пригод під гаслом: «Знаю, вмію, врятую», разом з регіональними підрозділами екстреної медичної допомоги, ДПД, ДПП, ГУНП.

08 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

14. Проведення спільно з регіональними органами освіти конкурсів, вікторин зі знання Правил дорожнього руху, театралізованих уроків, виставок дитячих малюнків з тематики безпеки дорожнього руху, виступи загонів ЮІР та команд КВН-ЮІР у загальноосвітніх навчальних закладах.

08 -14.05 2017 в усіх регіонах.

15. Проведення Велопробігів «За безпеку на дорозі».

08 -14.05 2017 в усіх регіонах.

16. Проведення спільно із представниками засобів масової інформації, зацікавленими організаціями профілактичних акцій, поширення соціальної реклами з попередження дорожньо-транспортних пригод, широкої роз’яснювальної роботи і пропаганди безпеки дорожнього руху та проведення Тижнів БДР.

Продовження соціальної компанії з безпеки дорожнього руху «Мінус один. Не стань наступним». (Відеоролики: «Не перевищуй швидкість», «Не сідай п’яний за кермо», «Не розмовляй за кермом», «Пристебни ремінь безпеки», ще один їх узагальнює - «Дотримуйся правил - збережи життя», а також соціального проекту «Будь помітним у темряві!»).

08-14.05.2017 НПУ, ГУНП України м. Київ, в усіх регіонах.

17. Профілактичні акції з попередження дорожньо-транспортних пригод за участю засобів масової інформації.

08 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

18. Цільові дитячі профілактичні заходи.

- Акція «Дитина наслідує приклад батьків»

- Розробка пам`яток-буклетів «Небезпечні та безпечні місця переходу вулиць нашого міста». Розповсюдження буклетів серед учнів гімназії

- Робота учнівського самоврядування, Всеукраїнський конкурс зйомки фільму «Життя без ризику»

- Проведення відкритих уроків «Надання домедичної допомоги під час ДТП» в загальноосвітніх навчальних закладах

- Та інші заходи на регіональному рівні.

08 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

19. Організація та проведення нарад та круглих столів за участю власників транспортних засобів, автомобільних перевізників, підприємствами, установами та організаціями автомобільного транспорту, що здійснюють пасажирські перевезення, стосовно виконання ними вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині безпеки перевезень, проходження навчання щодо володіння практичними навичками з надання домедичної і медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод, необхідності проведення інструктажів з водіями стосовно попередження дорожньо-транспортних пригод та роз’яснювальної роботи стосовно дотримання учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху із залученням представників обласних, районних, міських державних адміністрацій, органів МВС, Національної поліції, МОЗ, закладів охорони здоров'я, Укртрансбезпеки, Укравтодору, громадських організацій, страхових компаній, представників засобів масової інформації та інших заінтересованих сторін і організацій.

08 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

20. Комплексні заходи, спрямовані на покращення безпеки дорожнього руху та зниження рівня аварійності на дорогах загального користування:

- проведення перевірок автомобільних доріг загального користування на їх відповідність схемам організації дорожнього руху, зокрема в межах навчальних закладів, шкіл, дитячих садків;

- відновлення дорожніх знаків (інформаційних пано), в тому числі на ділянках наземних пішохідних переходів, розмітки, існуючого зовнішнього освітлення на дорогах;

- забезпечення видимості дорожніх знаків на автомобільних дорогах загального користування відповідно до встановлених норм;

- встановлення на ділянках місць концентрації дорожньо-транспортних пригод та аварійно-небезпечних ділянках попереджувальних дорожніх знаків та/або інших засобів організації дорожнього руху;

- здійснення комплексу заходів з безпеки дорожнього руху у місцях виконання дорожньо-будівельних робіт;

- приведення до належного санітарного стану зупинок громадського транспорту, автопавільйонів та елементів санітарного облаштування.

08 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

21. Проведення заходів державного нагляду (контролю) щодо:

- додержання автомобільними перевізниками законодавства у сфері автомобільного транспорту;

- здійснення контролю за виконанням правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту;

- профілактичних заходів із запобігання дорожньо-транспортним пригодам;

- виконання умов на отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом;

- проходження водіями транспортних засобів періодичного навчання методів надання першої домедичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод

- роз'яснювальної роботи щодо дотримання учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху та безпеки перевезень пасажирів і вантажів.

08- 14.05.2017 в усіх регіонах.

22. Здійснення заходів щодо пропаганди безпеки руху при перетині залізничних переїздів шляхом:

- висвітлення в ЗМІ (у тому числі місцевих) інформації про наслідки порушень водіями колісних транспортних засобів правил дорожнього руху при перетині залізничних переїздів;

- розповсюдження інформаційних та агітаційних матеріалів про необхідність дотримання водіями колісних транспортних засобів правил дорожнього руху при перетині залізничних переїздів.

08 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

23. Здійснення комплексу заходів, спрямованих на покращення безпеки дорожнього руху та зниження рівня аварійності в межах дії залізничних переїздів та технологічних проїздів шляхом:

- відновлення дорожніх знаків та дорожньої розмітки в межах дії залізничних переїздів та на під’їздах до них;

- забезпечення нормативної видимості в межах дії залізничних переїздів на під’їздах до них;

- усунення недоліків, виявлених під час проведених у 2017 році весняних комісійних обстежень залізничних переїздів.

08 - 14.05.2017 в усіх регіонах.

Запрошуємо представників ЗМІ, а також усіх бажаючих взяти участь у Тижні безпеки дорожнього руху.

Координатор Тижня:

Державне підприємство "Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій" Міністерства охорони здоров'я України.

www.umcbdr.com.ua

www.facebook.com/tbdrua

Детальна інформація за тел. (044) 254-05-98, (044) 466-43-46. Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка