8 лютого 2012 року    Головна   Новини   Останні надходження   Ресурси   Контакти

МОЗ України

Міністерство
Галузь
Діяльність
Публічна інформація
Доступ до публічної інформації
Пошук за реквізитами
Тематичний каталог
Бази та реєстри
Оперативна інформація
Послуги та рекомендації
Зв'язки з громадськістю

Центральні ОВВ

Державна санітарно-епідеміологічна служба України
Державна служба України з лікарських засобів
Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань
Державна служба України з контролю за наркотиками


Організації

Національна академія медичних наук України
Національний комітет Товариства Червоного Хреста України


Посилання

 Комітет економічних реформ
 Україна для людей
 Програма економічних реформ Президента України
 Модернізація України - наш стратегічний вибір
 Урядова телефонна гаряча лінія
 Громадянське суспільство і влада
 Антикорупційний портал
 Національна медична премія
 Національна академія державного управління
 Національне агенство України з питань державної служби
 Українське національне інформаційне агенство
 Медична газета «Ваше здоров'я»
 Газета «Медичний світ»

Опитування

Чи вважаєте Ви, що розміщення малюнків-попереджень на пачках цигарок запобігатиме поширенню тютюнопаління серед населення?

так, вони викликатимуть відразу до цигарок у населення
так, проте не значно
нічого не зміниться

 Відповісти Переглянути
результати
опитування



Публічна інформація
Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", а саме про врегулювання деяких питань щодо порядку страхування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України.

Версія для друку

Дата:
Статус: Проект - громадське обговорення


ПОВІДОМЛЕННЯ

Для публічного обговорення пропонується проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" про врегулювання деяких питань щодо порядку страхування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати на адресу Управління економіки медичного страхування та соціальних програм МОЗ України: 01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7 e-mail: podqornaya1@moz.gov.ua ; e-mail: budnik@moz.gov.ua до 25.08.2010 р.

Контактний телефон: 254-06-52 Буднік Неля Леонідівна


Проект

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від ________№_____
Київ

Про внесення змін до деяких
постанов Кабінету Міністрів України

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

Прем єр-міністр України М.Я.Азаров

  Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від _______ № ____

ЗМІНИ,
що вносяться до деяких постанов Кабінету Міністрів України

1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 1997 р. № 79 "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги іноземним громадянам, які тимчасово перебувають на території України" (Офіційний вісник України 1997р., № 5, с. 147; 1997 №38, с. 39) такі зміни:

1.1. У назві та пункті 1 постанови слова "іноземним громадянам" замінити словами "іноземцям та особам без громадянства".

1.2. У Порядку, затвердженому зазначеною постановою:

1.2.1 У назві слова "іноземним громадянам" замінити словами "іноземцям та особам без громадянства".

1.2.2. У пункті 1 слова "іноземні громадяни" замінити словом "іноземці".

1.2.3. Пункти 3 - 5 викласти у такій редакції:

"3. Установити, що здійснювати страхування з надання екстреної медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, що тимчасово перебувають на території України, можуть страховики України, які мають одержану у встановленому порядку ліцензію на медичне страхування (безперервне страхування здоров'я).

Іноземці мають право звернутися за екстреною медичною допомогою до будь-якого державного та комунального закладу охорони здоров'я України.

4. Вартість екстреної медичної допомоги, наданої іноземцю, який тимчасово перебуває на території України, визначається закладом охорони здоров'я, що її надав, у межах вартості лікування, встановленої відповідно до Порядку, затвердженого МОЗ.

5. Надання медичної допомоги іноземцям, які тимчасово перебувають на території України, здійснюється на підставі укладених іноземцями договорів (полісів, сертифікатів) медичного страхування із страховиками-резидентами (далі — страховики), які отримали ліцензію на право здійснення медичного страхування (безперервне страхування здоров'я).

Оплата вартості екстреної медичної допомоги здійснюється страховиком шляхом перерахування коштів закладу охорони здоров'я, який надав екстрену медичну допомогу, за умови пред'явлення страховику цим закладом охорони здоров'я копії договору про страхування (страхового поліса, сертифіката) та документа про оплату медичної допомоги або пред'явлення страховику закладом з координації надання медичної допомоги рахунку щодо наданих послуг".

1.2.4. У пункті 6 слова "медичний заклад" у всіх відмінках замінити словами "заклад охорони здоров'я" у відповідному відмінку та після слова "поліса" доповнити словом "(сертифіката)".

1.2.5. Пункт 10 викласти у такій редакції:

"У разі коли плата за надану іноземцям медичну допомогу перевищує суму коштів, передбачених договором страхування (полісом (сертифікатом)), різниця компенсується закладу охорони здоров'я України, який її надав, особисто іноземцем".

2. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1997 р. № 1021 "Про вдосконалення Порядку надання медичної допомоги іноземним громадянам, які тимчасово перебувають на території України" (Офіційний вісник України 1997р., №38, с. 39; 1999 р., № 2, ст. 66; 2001 р., № 21, ст. 948) такі зміни:

2.1. У назві, преамбулі та пункті 3 постанови слова "іноземні громадяни" у всіх відмінках замінити словами "іноземці та особи без громадянства" у відповідному відмінку.

2.2. У преамбулі слова і цифру "та згідно зі статтею 9 Закону України "Про страхування"" виключити.

2.3. В абзаці першому пункту 1 слова "в Державній акціонерній страховій компанії України з надання екстреної медичної допомоги іноземним громадянам" замінити словами "у страховика-резидента".

2.4. Пункт 2 викласти у такій редакції:

"2. У разі укладення договорів про визнання страхових полісів (сертифікатів) між страховиком-резидентом та іноземним страховиком гарантування оплати вартості екстреної медичної допомоги, наданої іноземцям та особам без громадянства в Україні, здійснюється страховиком-резидентом за наявності в іноземця та особи без громадянства відповідного страхового поліса (сертифіката) іноземного страховика.

При відсутності зазначеного договору оплата медичної допомоги закладам охорони здоров'я здійснюється через мережу асистуючих компаній, що діють в Україні".

2.5. У пункті 3 слова "Комітету у справах нагляду за страховою діяльністю" замінити на слова "Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг".

2.6. Пункт 6 викласти у такій редакції:

"Установити, що страховики здійснюють страхування іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, через свої філії, а також шляхом укладення агентських угод та угод про співстрахування".

2.6. Пункти 4, 8, 9, 11 та 13 постанови визнати такими, що втратили чинність.

3. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 1998 р. № 1926 "Про створення мережі закладів з організації надання медичної допомоги "Асістанс-Україна" (Офіційний вісник України 1998 р. №49, ст. 1796; 2003 р., №23 ст. 1078) такі зміни:

3.1. У пунктах 1 та 5 слова "та іноземним громадянам" замінити словами "іноземцям та особам без громадянства".

3.2. Пункт 6 вважати таким, що втратив чинність.

3.3. У пункті 7:

в абзацах другому та третьому слова "іноземним громадянам" замінити словами "іноземцям та особам без громадянства".

абзац п'ятий викласти в такій редакції:

"наявність ліцензії з медичного страхування (безперервне страхування здоров'я), виданої Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг".


Пояснювальна записка
до проекту постанови Кабінету Міністрів України
"Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено на виконання доручень Кабінету Міністрів України від 02.08.2007 № 33156/1/1-07, від 24.04.2008 № 33156/10/1-07 та від 14.01.2009 № 33156/15/1-07

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 22.12.2006 р.у справі № 45/60-А, Постановою Господарського суду м. Києва від 21.03.2007 р., Постановою Київського апеляційного адміністративного суду України від 14.02.2008 , Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26.03.2009 постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 № 1645 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" визнано незаконною і не чинною.

З огляду на викладене, виникла необхідність у врегулюванні деяких питань щодо порядку страхування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України.

2. Мета та шляхи її досягнення

Проект постанови Кабінету Міністрів України спрямований на вирішення питання щодо розвитку вільної конкуренції на ринку медичного страхування іноземців, які тимчасово перебувають на території України, та дотримання вимог антимонопольного законодавства у цьому сегменті страхового ринку.

Проект постанови Кабінету Міністрів України передбачає внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28.01.97 № 79 "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги іноземним громадянам, які тимчасово перебувають на території України", від 17.09.97 № 1021 "Про вдосконалення Порядку надання медичної допомоги іноземним громадянам, які тимчасово перебувають на території України" та від 04.12.98 № 1926 "Про створення мережі закладів з організації надання медичної допомоги "Асістанс-Україна" з метою приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства та спрямований на вирішення питання щодо залучення широкого кола страховиків України до здійснення страхування іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, на випадок надання їм екстреної медичної допомоги.

При розробці проекту постанови Кабінету Міністрів України взято за основу редакції вищевказаних постанов Кабінету Міністрів України, до яких вносяться зміни та доповнення, до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 № 1645 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".

Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг запропоновано віднести цей вид до добровільних видів страхування відповідно до статті 6 Закону України "Про страхування". Такий підхід передбачає вилучення з чинних редакцій постанов положень щодо методики розрахунку страхових тарифів, визначення розміру мінімальної страхової суми тощо.

3. Правові аспекти

Нормативно-правову базу щодо порядку надання медичної допомоги іноземцям, які тимчасово перебувають на території України, та особам без громадянства та їх страхування на випадок надання екстреної медичної допомоги складають такі нормативно-правові акти:

1. Закон України "Про страхування".

2. Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

3. Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.12.1997 № 79 "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги іноземним громадянам, які тимчасово перебувають на території України".

5. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.09.1997 № 1021 "Про вдосконалення Порядку надання медичної допомоги іноземним громадянам, які тимчасово перебувають на території України"

6. Постанова Кабінету Міністрів України від 04.12.98 № 1926 "Про створення мережі закладів з організації надання медичної допомоги "Асістанс-України".

7. Постанова Кабінету Міністрів України від 13.01.1999 № 35 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1997 р. № 1021".

8. Постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 № 555 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких положень постанов Кабінету Міністрів України".

9. Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2001 № 673 "Про тимчасове призупинення дії положень деяких постанов кабінету Міністрів України".

10. Постанова Кабінету Міністрів України від 07.03.2003 № 301 "Про визнання такими, що втратили чинність деяких актів Кабінету Міністрів України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту постанови Кабінету Міністрів України не потребує додаткових витрат бюджетних коштів.

5. Позиція заінтересованих органів

6. Регіональний аспект

Не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Громадське обговорення

Проект постанови розміщено на сайті Міністерство охорони здоров'я України для громадського обговорення..

8. Прогноз результатів

Прийняття проекту постанови сприятиме розвитку страхового ринку України на засадах вільної конкуренції, захисту прав споживачів страхових послуг - іноземців, які тимчасово перебувають на території України.

Прийняття проекту постанови сприятиме розвитку страхового ринку України на засадах вільної конкуренції, захисту прав споживачів страхових послуг - іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України.

Міністр З.М.Митник

"_____"______________ 2010 р.





Адреса МОЗ України
вул. Грушевського 7,
м. Київ, 01601
тел. (044)253-61-94,
факс (044)253-40-17

Прес-центр
вул. Грушевського 7,
м. Київ, 01601
тел. (044)253-69-75,
(044)253-02-25

Приймальня громадян
вул.Грушевського, 7,
м.Київ, 01601
(044)253-54-84
(044)253-24-39

Електронна пошта
МОЗ України
moz@moz.gov.ua
Служба підтримки веб-сайту
web@moz.gov.ua
 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал