23 жовтня 2017 року

Актуально

Реформи охорони здоров'я !
Міжнародні закупівлі !
Накази Усе
Оголошення та анонси Усе
Профілактика захворюваності Усе
Питання-відповідь !

Важливо

Телефонні "Гарячі лінії" Далі

Дивитись повністю

Доступні ліки Далі

Дивитись повністю

Карта проектів МОЗ в Україні Далі

Дивитись повністю

Проект «Є ЛІКИ» Далі

Дивитись повністю

Реєстрація на прийом громадян Далі

Дивитись повністю

Повідомити про корупцію Далі

Дивитись повністю

Спільний проект Далі

Дивитись повністю

Головна сторінка

Новини Усі
22.10.2017

У 2017 році Уряд запровадив електронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. Раніше закупівля препаратів інсуліну здійснювалася за тендерною процедурою регіонами. Однак, цей спосіб показав себе як неефективний, з великою кількістю недоліків: формування потреби було неточним, номенклатура закупівель могла ставати предметом маніпуляцій, ціни закупівлі препаратів інсуліну суттєво різнилися від регіону до регіону, траплялися затримки поставок препаратів в результаті оскаржень процедур закупівель або несвоєчасного проведення закупівель, відсутній реальний механізм контролю фактичного розподілення препаратів. Запровадження реєстру дає змогу державі уникнути необґрунтованих закупівель на десятки мільйонів гривень. Що своєю чергою дозволятиме забезпечувати безперебійну поставку високоякісних препаратів інсуліну кожному пацієнту. Більшість областей уже перейшла на користування єдиним реєстром і працює за процедурою реімбурсації. Відповідаємо на найбільш поширені запитання про те хто і як може отримати інсуліни.

20.10.2017

Цього тижня Верховна Рада дала старт медреформі. Ухваливши законопроект 6327, Парламент уможливив початок змін уже на початку 2018 року. Проте ми і досі зустрічаємо багато неправдивої інформації про те, що чекає лікарів та пацієнтів із впровадженням медичної реформи. Головне: Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% БЕЗОПЛАТНИМИ. Це буде працювати саме так, як у страховій компанії. Пацієнти будуть знати, що саме оплачує держава, і самі обиратимуть лікарні, де вони отримають ці послуги. З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го — в усіх лікарнях. Тарифи, які розповсюджуються зараз деякими сумнівними виданнями, не мають нічого спільного з реальністю. Це просто фейк та брехня.

20.10.2017

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком грудей. Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. В Україні рак грудної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб. За даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно: при першому огляді у четверті жінок виявляють метастатичні стадії хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби, адже на 1 стадії рак грудей виліковується у 95% жінок. Чому виникає рак грудей, як його виявити і що допоможе уникнути хвороби – читайте далі.

19.10.2017

Відбулася історична подія для України. Верховна Рада України ухвалила медичну реформу. Народні депутати ухвалили у другому читанні законопроект №6327, що докорінну змінює систему охорони здоров’я. У першому читанні парламентарі також проголосували за законопроект №6604, що забезпечує фінансування реалізації медичної реформи з державного бюджету. Це означає, що з 2018 року в Україні починає працювати національна страхова система, яка буде покривати лікування кожного українця. Медична реформа розпочнеться зі змін фінансування первинної медичної допомоги.

19.10.2017

Учасники: Доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я; Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я; Олександр Лінчевський, заступник Міністра охорони здоров’я; Роман Ілик, заступник Міністра охорони здоров’я; Ольга Стефанишина, Виконуючий Директор БФ “Пацієнти України”; Ірина Литовченко, співзасновниця фонду “Таблеточки”; Дмитро Шерембей, Голова координаційної ради БО мережі ЛЖВ; Леся Литвинова, Голова Громадської ради при МОЗ України.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка